RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
|
|||||
BAHASA MALAYSIA TAHUN 1
|
|||||
Tarikh
|
:
|
10/03/2011
|
|||
Hari
|
:
|
Khamis
|
|||
Masa
|
:
|
9:00 am – 10.00 am
|
|||
Kelas
|
:
|
1 Merah
|
|||
Bilangan Murid :
|
30
|
Tema :
|
Berhati- hati
|
|
|
|
|
|
|
Tajuk :
|
Kami Selamat
|
|
|
|
|
Fokus
|
Standard
|
5.1
|
Memahami dan
menggunakan golongan kata
|
||||
Utama
|
Kandungan
|
|
dengan betuk mengikut
konteks.
|
|
|||
|
Standard
|
5.1.4
|
Memahami dan
menggunakan kata kerja
dengan betul mengikut
konteks.
|
||||
|
Pembelajaran
|
|
|||||
Fokus
|
Standard
|
2.2
|
Membaca dan memahami
perkataan, frasa dan
|
||||
Sampingan
|
Kandungan
|
|
ayat daripada pelbagai
sumber dengan sebutan yang betul.
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Standard
|
2.2.3
|
Membaca dan memahami
ayat tunggal daripada pelbagai bahan bacaan dengan sebutan yang betul.
|
||||
|
Pembelajaran
|
|
|||||
|
|
||||||
|
|
|
Objektif : Pada akhir pengajaran
dan pembelajaran, murid dapat :-
- Memahami dan menggunakan 4 daripada 5 kata kerja dengan betul mengikut konteks.
- Membaca dan memahami 3 daripada 5 ayat tunggal dengan intonasi yang betul.
Pengisian
Kurikulum :
KB : Menghubungkaitkan
KP : Kontektual
KBT : Kecerdasan pelbagai
Nilai
: Bertanggungjawab, Berhati-hati
Sistem
Bahasa
: Tatabahasa – Kata Kerja
Media :
ICT, Kad perkataan , lembaran kerja
EMK : Keusahawanan
Aktiviti
|
Langkah
|
Pengisian Kurikulum
|
Catatan
|
Set Induksi
|
a. Apakah yang
dapat anda melihat daripada video tadi?
b. Apakah yang
patut kita perlu buat di jalan raya?
|
Ilmu:
Pendidikan Moral
Nilai:
Berhati-hati
|
video
|
Langkah 1
|
|
KP : Kontektual
EMK : keusahawanan
|
Slideshow
|
Langkah 2
|
|
KBT:
kecerdasan plbagai
|
Audio
|
Langkah 3
|
|
KB :Menghubungkaitkan
|
slideshow
|
Langkah 4
|
1.
Pelajar diedarkan lembaran kerja dan guru
menerangkan arahan.(LEMBARAN KERJA)
2.
Pelajar meneliti gambar lalu memilih kata kerja
yang sesuai dengan gambar.
3.
Sesi perbincangan dan semakan.
|
KB :Menghubungkaitkan
|
slideshow
|
Penutup
|
1.
Guru mengimbas kembali kata kerja yang telah
dipelajari.
|
Nilai: Bertanggungjawab
|
|
No comments:
Post a Comment